Voda: Každy deň treba meniť papagájom vodu. Vodu umiestňujeme bud do napájačky alebo so misky. Voda slúži na papagájom na pitie a kúpanie. Do vody sa davajú rôzne vitamínové rozpúšťadlá.
Bezpečná zeleniny a ovocie:
Ovocie: banány, jablká, hrušky, čerešne, broskyne, ananás, nektarinky, melón, jahody, maliny, ostružiny, mango, hrozno
Zelenina: varené zemiaky, karfiol, špenát, tekvica, cuketa, hrášok, zelené lusky, výhonky fazule Mungo, kel, kapusta, cibuľa, cesnak , listy púpavy
Nebezpečné potraviny sú: baklažán, avokádo, olivy, rebarbora, muškátový oriešok, máslo, mlieko, šľahačka, čokoláda, kofein, alkohol
Klíčiaca zmes
Veľmi výživnou doplnkovou stravou, hlavne u mlaďat, v jarnom období a v období párenia sú naklíčené semená.
Klíčiacu zmes si pripavíme nasledovne: zmes (proso, pšenica, jačmeň, slnečnica) ponoríme asi na jeden deň do vlažnej vody, aby začali klíčiť. Na druhý deň semená s približne 1-2 mm klíčkami premyjeme v sitku pod tečúčou vodou, osušíme a nasypeme andulkám do osobitnej nádobky. Je potrebné dať pozor na to, aby klíčiaca zmes počas klíčenia nesplesnela.
Proso: patrí medzi základnú zrninu. Vieme dostať rôzne druhy : žlté, zelené, červené, biele. Na farbe nezáleží lebo obsach je rovnaký. Významný obsach má Fe, vitamín B1 a B2.
Ovos: dalšia významná zložka. obsahuje hodnotné bielkoviny a má výšií obsach tukunež ostatné obilniny. obsahuje vitamín B a E. Ovos má nedostatok vitamínu A a C. Pri klíčení má vysoký obsach jódu.
Pšenica: významná potrava pre všetkých. Obsahuje vitamíni B a E a z minerálou K,P,Ca,Na, Mg. Najvätčší význam má naklíčená - jej klíčky obsahujú kompletnú radu vitamínu B, dále vitaminy A, C, D a E, z minerálu Fe, P, Mg, Zn, Ca.
Slnečnica: Obsahuje vitamíni B a E a z minerálou K,P,Ca,Na, Mg. Mala by sa podávať v malom množstve, pretože obsahuje veľa tuku okolo 45%.
Lesknica(kanárske proso): je veľmi výživná pre papagáje dobre strávitelná, vyvoláva smäd, preto papagáje častejšie pijú. Obsahuje len 1% tuku.